KONST / Litografier / Färglitografier 14023314
nr 1402 3314
Matti Nurmi
(f. 1938), Sverige
Färglitografier, 5 st, Signerade och numrerade, 300-uppaga. Motivet: 36x30 cm. Bladets mått: 50x43 cm, oramade lösa blad
Matti Nurmi, svensk bildkonstnär född i Åbo 1938.
Utrop:
500 kr
måndag 7 juni 2021
kl 20:21:54